Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ЗНУ встановила світовий рекорд

Студентка ЗНУ встановила світовий рекорд

28.01.2011 09:11 Все Факультети Історії та міжнародних відносин

На чемпіонаті світу з легкої атлетики серед спортсменів-інвалідів, який в ці дні - з 26 по 31 січня - проходить у Новій Зеландії, представниця запорізького «Інваспорту», студентка V курсу історичного факультету Запорізького національного університету Марія Помазан встановила світовий рекорд у штовханні ядра.

Її результат - 10, 61 м перевищив її ж власне попереднє досягнення – 9, 8 м на відкритій першості Росії з легкої атлетики серед спортсменів-інвалідів (липень 2010 року у Чебоксарах), а також рекорд України - 10, 56 м на чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів-інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, і був визнаний новим світовим рекордом.
Марія Помазан - інвалід дитинства III групи (ураження опорно-рухового апарату). З 2008 року дівчина тренується в групі тренера-викладача ДЮСШ інвалідів ЗОЦІС «Інваспорт» Тамари Едішерашвілі і з листопада 2008 року займається легкоатлетичними метаннями на базі спорткомплексу ВАТ "Запоріжсталь".
У травні 2010 року вона зарахована до основного складу збірної команди України з різних видів спорту серед спортсменів-інвалідів. Дівчина визнана кращою спортсменкою нашої держави і у метанні диску (встановила рекорд України - 27 м на чемпіонаті з легкої атлетики).

Інформація прес-служби Запорізької облдержадміністрації
Фото газети “Портмоне” (Марія Помазан праворуч)