Гуртожитки ЗНУ

Гуртожитки

Сьогодні Запорізький національний університет це не тільки навчання, наукова діяльність, але і студентське життя. Як кажуть: «хто не жив у гуртожитку, той не був студентом». Університет має на своєму балансі 5 гуртожитків. Два із них, як брати – велетні прикрашають територію університету, один знаходиться в Шевченківському районі міста (на відстані 15 хвилин їзди на міському транспорті), ще два гуртожитки знаходяться в Дніпровському районі міста, поблизу Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Студенти проживають у кімнатах по дві, три особи. Гуртожитки трьох типів: коридорного, блочного на 8-9 кімнат та блочного на 2 кімнати.

В гуртожитках створені всі умови для того щоб студенти почувалися, як вдома. Кімнати укомплектовані необхідними меблями: ліжками, тумбочками, столом, стільцями та шафою. У кожному гуртожитку є комфортні вестибюлі, затишні кухні, санітарно-гігієнічні приміщення, кімната для самопідготовки, кімната відпочинку та камера схову. Першочергове отримання місця у гуртожитку надається іногороднім студентам, які відносяться до пільгових категорій (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та діти, батьки яких пропрацювали більше 15 років на підземних роботах), іноземним студентам та студентським сім’ям. Потім отримують місця у гуртожитках інші категорії студентів, але пріоритети першочерговості надаються студентам із малозабезпечених сімей.

Розподіл місць у гуртожитках здійснюється дотримуючись факультетського принципу, відповідно, на закріплені за факультетами поверхи і гуртожитки. В гуртожитках університету достатньо місць для поселення всіх бажаючих іногородніх студентів. Наявність вільних місць по гуртожитках, закріплених за факультетами/коледжами/інститутом, можна дізнатися зателефонувавши до відділу виховної роботи (061 228 76 48). Розподілом місць у гуртожитку займається комісія на факультеті, до складу якої входять: декан факультету, заступники декана з виховної та навчальної роботи, голова студентської ради та студентського сектору профспілки факультету. Дана комісія разом із відділом виховної роботи, студентською радою гуртожитків та кураторами груп слідкують за порядком у гуртожитках протягом навчального року. На кожному поверсі (блоці) обирається староста, який контролює роботу чергових та слідкує за порядком.

В гуртожитках активно діє студентська рада, яка направляє студентські маси в русло активного життя. Культурне життя студентів, мешканців гуртожитків, дуже різноманітне. Організовується багато заходів інтелектуального, розважального та спортивного характеру більшість вже стали традиційними.

Студенти, мешканці гуртожитків, які бажають подовжити термін проживання на наступний навчальний рік до 1 травня кожного року подають заяву на проживання. Всі заяви розглядаються комісіями з поселення на факультетах, а потім загально університетською комісією з поселення. Студенти, які протягом року порушували правила проживання в гуртожитках, мають догани та зауваження можуть бути позбавлені місця в гуртожитках університету на наступний навчальний рік.

Вхід мешканців до гуртожитку дозволяється за перепусткою, яка видається щороку із певними змінами в оформленні.

Основні правила проживання в гуртожитках

1. Вхід до гуртожитку мешканцям гуртожитку дозволяється до 24.00 вільно за пред’явленням перепустки, з 24.00 до 06.00 із занесенням швейцаром до журналу причин запізнень.

2. Із числа мешканців поверху (блоку) призначаються чергові, відповідно до графіку чергування, складеного старостою. Черговий на поверсі (блоці) повинен: слідкувати за порядком на поверсі (блоці) протягом дня; з 21.00 до 22.00 прибрати та передати чергування наступному черговому; при прийнятті чергування перевірити обладнання та майно; слідкувати за дотриманням мешканцями гуртожитку та його відвідувачами Правил внутрішнього розпорядку.

3. Мешканцям гуртожитку забороняється:

 • самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу;
 • переробляти та переносити інвентар і меблі з одного приміщення до іншого або виносити їх із робочих кімнат без дозволу завідувача гуртожитком;
 • користуватися електрообігріваючими приладами та електроплитами в жилих кімнатах;
 • залишати сторонніх осіб після 23.00 без письмового дозволу помічника ректора з виховної роботи та завідувача гуртожитком;
 • зберігати, вживати спиртні напої, наркотичні або токсичні речовини, знаходитися в гуртожитку у стані алкогольного, токсичного, наркотичного сп’яніння;
 • курити на території гуртожитку в тому числі і кальян;
 • порушувати тишу з 22.00 до 08.00 години, вмикати радіотелевізійну, комп’ютерну та аудіоапаратуру на гучність, що перевищує чутність кімнати;
 • тримати в гуртожитку домашніх тварин.
 • Гуртожиток №2

  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Пархоменка, 10,

  Завідувач: Михайлюк Людмила Григорівна
  Голова студентської ради гуртожитку:

  Це п'ятиповерховий гуртожиток, в якому коридорна система розміщення кімнат. Санітарно–гігієнічні кімнати та кухня (обладнана газовими плитами) розташовані на поверсі, душові кімнати на цокольному поверсі. Кімнати розраховані на проживання 3 студентів. Загальна кількість місць - 282. На першому поверсі розташовані актова зала та камера схову. В гуртожитку працює міні-пральня самообслуговування.
  В даному гуртожитку проживають студенти всіх факультетів та коледжів університету.

  Гуртожиток №3


  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 22

  тел. 289-41-19
  Завідувач: Чиньонова Тамара Миколаївна, яка завідує гуртожитком майже 30 років.
  Голова студентської ради гуртожитку: Сьомик Ярослав (студент 1 курсу ОР магістр математичного факультету)


  Із усіх гуртожитків Запорізького національного університету третій є найбільшим за чисельністю проживаючих студентів. Його заснували 1974-го року. Будівля гуртожитку має 9 поверхів. Система розміщення кімнат блочна, в кожному блоці знаходиться: 8 або 9 кімнат, санітарно–гігієнічні кімнати та кухня (обладнана газовими плитами). Кімнати розраховані на проживання 2 або 3 студентів. Загальна кількість місць - 620. На цокольному поверсі гуртожитку розташована міні-пральня самообслуговування та душові кімнати.
  На першому поверсі гуртожитку створені: кімната для самопідготовки студентів, кімната відпочинку, актова зала та камера схову.
  В гуртожитку мешкають студенти наступних факультетів: філологічного, іноземної філології, математичного, фізичного виховання, біологічного, журналістики, менеджменту, соціології та управління, соціальної педагогіки та психології, також студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ.
  Гуртожиток можна назвати прикладом злагодженої роботи студентів, адже на кожному блоці є староста, яка координує роботу мешканців й інформує їх із приводу тих питань, які обговорюються на загальних зборах старост.
  Якщо місця на сходах, у холі та на вулиці біля гуртожитку регулярно прибирає відповідний працівник, то блоки, кімнати й балкони – це територія студентів. Вони самостійно розподіляють між собою дні чергування та стежать за чистотою. Аби ця праця була сумлінною, щоранку завідувач гуртожитку перевіряє блоки. На основі результатів чергування визначається, чи готовий блок приймати гостей. Останнє означає, що студенти або можуть провести в гуртожиток друзів чи знайомих, або ні.
  В гуртожитку проводяться різноманітні культурні заходи. За ініціативи голови студентської ради збираються разом справжні барди, які вже другий рік поспіль влаштовують «Вечори під гітару».
  Також проводяться різні конкурси, які вже стали традиційними, це конкурс мужності «Мачо гуртожитку», змагання для вокалістів «Срібна нота», а для неперевершених кулінарів – «Смакота», захопливий «Квест» для тих, хто не байдужий до пригод. Часто на першому поверсі можна побачити різноманітні вишивки, малюнки й інші приклади образотворчого мистецтва - це експозиції мешканців гуртожитку. Щороку проводиться фотоконкурс «Осінній водограй».
  Але студенти, мешканці гуртожитку змагаються в конкурсах не лише в межах гуртожитку, а й беруть участь у заходах, де суперниками є – мешканці інших гуртожитків університету. Це – змагання з міні-футболу, волейболу, баскетболу та естафета «Веселі старти».

  Гуртожиток №4


  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24

  тел. 289-41-20
  Завідувач: Ємельяненкова Наталія Миколаївна
  Голова студентської ради гуртожитку: Бєнів Андрій (студент 3 курсу юридичного факультету)


  Будівля гуртожитку має 9 поверхів. Система розміщення кімнат блочна, в кожному блоці знаходиться: 2 кімнати та сан. вузол, кухня, обладнана електричними плитами, знаходиться на поверсі. Кімнати розраховані на проживання 2 або 3 студентів. Загальна кількість місць - 534.
  В гуртожитку працює міні-пральня самообслуговування. Для комфортного проживання студентів в гуртожитку створені кімната для самопідготовки та 2 камери схову.
  В гуртожитку мешкають студенти наступних факультетів: історичного, економічного, юридичного.
  На кожному поверсі є староста, яка організовує чергування на кухні та інформує мешканців з приводу тих питань, які обговорюються на загальних зборах старост.

  Гуртожиток №6

  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 22,


  Завідувач: Долинна Ганна Тарасівна
  Голова студентської ради гуртожитку:

  Це дев'ятиповерховий гуртожиток, в якому блочна система розміщення кімнат. Санітарно–гігієнічні кімнати, душові та кухня (обладнана газовими плитами) розташовані на блоці. Кімнати розраховані на проживання 2 або 3 студентів. Загальна кількість місць - 520. На першому поверсі розташовані актова зала та камера схову.
  В даному гуртожитку проживають студенти всіх факультетів.

  Гуртожиток №7

  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Трегубенка, 19,


  Завідувач: Лисенко Ольга Іванівна
  Голова студентської ради гуртожитку: Михайловський Данііл (студент 4 курсу факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій Інженерного інституту)
  Це дев'ятиповерховий гуртожиток. Система розміщення кімнат блочна, в кожному блоці знаходиться: 8 або 9 кімнат, санітарно–гігієнічні кімнати та кухня (обладнана електричними плитами). Кімнати розраховані на проживання 2 або 3 студентів. Загальна кількість місць - 600. На першому поверсі розташовані актова зала та камера схову.
  В даному гуртожитку проживають студенти всіх факультетів, Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ та іноземні студенти