Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування

СИНАП ЗНУ - Система наукових та академічних показників ЗНУ


Адреса системи: https://scientific-rating.znu.edu.ua

Частиною роботи вишів є постійний облік наукових та методичних досягнень викладачів. Відповідні звіти додаються до заяв на ліцензії, рішень про укладання контрактів з викладачами, річних звітів, тощо. Типовий процес збору даних виглядає як розпорядження прислати заповнені звітністю електронні документи. До розпорядження додаються відповідні бланки. В результаті викладачі витрачають час на повторне копіювання однієї і тієї ж інформації, допускають помилки - якість звітності знижується.

Метою створення “Системи наукових та академічних показників” (СИНАП, https://scientific-rating.znu.edu.ua) є підтримання в актуальному стані інформації про наукову та методичну роботу викладачів. Зібрана інформація призначена для використання під час ліцензування освітніх програм, звітування про наукову роботу, обчислення щорічного рейтингу, оцінки якості наукової та методичної роботи викладачів. СИНАП має 14 категорій показників, в тому числі облік наукових та методичних публікацій, патентів, участь у проектах, конкурсах, редколегіях, спеціалізованих радах, редколегіях.

Викладачам СИНАП пропонує централізоване сховище звітності, яке потрібно лише вчасно оновлювати, а не заповнювати щоразу заново. Службам ВНЗ СИНАП пропонує максимально актуальну інформацію. Доступний в Інтернеті перелік усіх публікацій викладачів ЗНУ покращує репутацію вишу, полегшує встановлення контактів із колегами, привертає увагу потенційних абітурієнтів та партнерів.

У 2018 році було впроваджено підсистему обліку публікацій, яка за 3 роки адаптувалася до реальних потреб. Система активно розвивається: у 2021 році СИНАП модифіковано для обліку “Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності”( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/365-2021-%D0%BF#n9, п. 38).