Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування


Волонтерський центр ЗНУ

Як і коли виникла волонтерська ініціатива Запорізького національного університету

Агресія росії проти України почалася ще у 2014 році. Війна тривала 8 років у «гібрідному» стані до моменту, коли 24 лютого 2022 року біля 5 години ранку Росія відкрито атакувала Україну. Київ. прокинувся від бомбардувань.

24 лютого 2022 року близько 4ої години ранку президент росії Володимир Путін оголосив “спеціальну військову операцію на Донбасі”, а через годину у Києві в різних районах кияни почули вибухи – в Голосіївському, Оболонському, Печерському… Прогриміли вибухи в Харкові, Житомирі, Маріуполі, Василькові, Івано-Франківську… Цілили в аеродроми… Розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Відтоді життя кожного українця розділилось на "до" та "після". Спільнота Запорізького національного університету не є винятком.

Багато хто не міг повірити, не знав що робити. Були страх, паніка, переживання за рідних та близьких... Кожен намагався зрозуміти це страшний сон чи це реалії 21 століття. Тривога і невідомість розпочала згуртовувати співробітників, викладачів та студентів Запорізького національного університету. 26 лютого 2022р. розпочалось волонтерське життя спільноти університету заради допомоги військовим ЗСУ, територіальній обороні м.Запоріжжя та області, переселенцям та мешканцям міста. За ініціативи директора центру культури Юлії Янько за два дні волонтери зібрали необхідні речі, їжа, гігієна для військового госпіталю, 5 міської лікарні, 55-ї окремої артилерійської бригади "Запорізька Січ". Лише за два дні було зібрано понад 55 тис.грн на вкрай потрібні ліки, медичні препарати й обладнання.

А вже 28 лютого 2022р. за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, Юлія Янько зібрала команду Волонтерського центру ЗНУ, який спрямував свою допомогу ЗСУ, місцевій теробороні, лікарням і шпиталю. Із розвитком воєнних дій, ширенням тимчасової окупації міст,містечок і сіл, зокрема Запорізької області, Волонтерський центр ЗНУ присвячує власну щоденну роботу й вимушеним переселенцям. Усі вони мають змогу отримати найпотрібніше: одяг, харчі, ліки, гігієнічні засоби... А також, що дуже важливо, увагу й підтримку від волонтерів центру.

Нагальні щоденні потреби військових, бійців тероборони, родин ВПО спонукали ініціативну групу Волонтерського центру ЗНУ розвивати тісні зв’язки співпраці з громадськими організаціями та благодійними фондами. Саме вони пропонують украй важливу гуманітарну допомогу Центру, який адресно надає її тим, хто дуже потребує. Для того, щоб співпраця Волонтерського центру ЗНУ з досвідченими благодійними фондами й організаціями буда прозора, чітка та фахово скоординована, утворено Благодійну організацію "Благодійний фонд Молодь Майбутнього" та БФ "Волонтерський центр «Юніверс - Запоріжжя", які співпрацюють з БФ "Опіка майбутнього", БФ "Hope.ua", БФ "Карітас - Запоріжжя", та інші.

Поряд із важливою матеріальною підтримкою від благодійних організацій і фондів постійно пропонують допомогу Волонтерському центру ЗНУ городяни. Вони не тільки приносять речі, передають харчі, переказують гроші, а також долучаються до безпосередньої роботи: сортують одяг, збирають харчові набори, вантажать гуманітарну допомогу, виконують замовлення всіх, хто звертається до Волонтерського центру ЗНУ. Волонтерський центр ЗНУ згуртував викладачів, співробітників та студентів довкола та заради однієї мети – Перемоги! Все буде Україна!